Tipy na výlet

Klášter Rosa Coeli

Stavba kláštera byla zahájena v roku 1181. Klášter byl pojmenován Rosa coeli - Nebeská růže a je nestarším ženským klášterem na Moravě. Nachází se v údolí řeky Jihlavy přímo pod hradním kopcem. Klášter se řadí k nejvýznamnejším středoevropským církevním stavbám vrcholné gotiky.

Místo: Dolní Kounice
Web: http://www.dolnikounice.cz/klaster.html

Zámek v Moravském Krumlově

Zámek se nachází na okraji města Moravský Krumlov ze dvou stran obtékán řekou Rokytná. Gotický hrad postavený na počátku 13. století vystřídal renesanční zámek postavený v polovině 16. století. V zámku nalezneme Muchovu Slovanskou epopej.

Místo: Moravská Krumlov
Web: http://www.mkrumlov.cz/pamatky-mesta.html#h1

Minimuzeum československého opevnění

Minimuzeum československého opevnění 1935 - 1938 se skládá ze dvou objektů lehkého opevnění vz. 37 vybavených do podoby z roku 1938 včetně výzbroje. Je k vidění i malá expozice modelů a československé armády. Otevřeno každý první celý víkend v měsíci od května do října od 9 do 17-ti hodin. Mezi městem Moravský Krumlov a obcí Olbramovice je umístěna informační tabule, která Vás navede.

Místo: Moravskokrumlovsko
Web: www.minimuzeum.com

Rozhledna Vladimíra Menšíka

U obce Hlína nedaleko Ivančic byla postavena nová rozhledna, která nese jméno českého herce a rodáka z Ivančic Vladimíra Menšíka. Stojí nedaleko místa kde původně stávala jedna z nejstarších rozhleden na jižní Moravě (v letech 1910 až 1944). Moderní věž vysoká cca 22 metrů, stojí v nadmořské výšce 450 metrů a z její vyhlídkové plošiny bude možné spatřit například Pavlovské vrchy, Bílé Karpaty a za příznivého počasí (což bývá pouze několikráte do roka) i štíty Alp.

Místo: Hlína
Web: www.obec-hlina/rozhledna

Publikováno se souhlasem obce Jezeřany-Maršovice